Prečo si nemôžete dovoliť dom: štatistika priemerných miezd z roku 1993

Kalórií

Obsah

Dovoliť si dom je čoraz ťažšie. Štatistika mediánu miezd z roku 1993 vysvetľuje prečo. Vysvetľujeme, ako sa odvtedy zmenili mzdy a ako to ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami.

Štatistika priemernej mzdy z roku 1993 ukazuje, že dovoliť si bývanie môže byť ťažké. Mnoho ľudí nemalo dostatok peňazí na kúpu domu a tí, ktorí mohli, si často museli zobrať hypotéku. Kúpa bývania je v dnešnej dobe jednoduchšia, no stále je to veľká investícia. Ak si chcete dovoliť dom, mali by ste sa informovať o Austrálske akcie na nákup a moderný dizajn Radtrikot informácie na optimalizáciu vašich financií.Ako sa zmenili mzdy od roku 1993

V roku 1993 bola priemerná mzda v Nemecku 2 845 eur. Odvtedy mzdy neustále rastú, ale nie takým tempom ako ceny nehnuteľností. Priemerná mzda v roku 2020 bola 3 945 eur, čo predstavuje nárast o 38,5 %. Nárast cien nehnuteľností bol však výrazne vyšší. Za posledných 27 rokov vzrástli ceny nehnuteľností v priemere o 80 %.

Ako vývoj miezd ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami

Rast cien nehnuteľností je oveľa vyšší ako rast miezd. To znamená, že pre väčšinu ľudí je ťažšie dovoliť si dom. Nárast cien nehnuteľností spôsobil aj pokles počtu ľudí, ktorí si môžu kúpiť dom. Podľa štúdie Nemeckého inštitútu pre ekonomický výskum (DIW) si v roku 2020 dokázalo kúpiť dom len 15 % domácností, v roku 1993 to bolo 25 %.

Ako si ľudia môžu dovoliť dom?

Existuje niekoľko spôsobov, ako si ľudia môžu dovoliť bývanie. Jednou z možností je kúpa domu na úver. To znamená, že si vezmete úver na financovanie kúpnej ceny domu. Ďalšou možnosťou je prenájom domu. To znamená, že časť kúpnej ceny domu zaplatíte prenajímateľovi a zvyšok kúpnej ceny doplatíte neskôr. Ďalšou možnosťou je postaviť dom. To znamená, že si človek kúpi pozemok a potom si na ňom postaví dom.

Ako môžu ľudia zlepšiť svoje šance na získanie domu?

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu ľudia zlepšiť svoje šance na získanie domova. Jednou z možností je prenajať si dom namiesto kúpy. To znamená, že časť kúpnej ceny domu zaplatíte prenajímateľovi a zvyšok kúpnej ceny doplatíte neskôr. Ďalšou možnosťou je postaviť dom. To znamená, že si človek kúpi pozemok a potom si na ňom postaví dom. Ďalšou možnosťou je zobrať si na financovanie kúpy domu úver. To znamená, že si vezmete úver na financovanie kúpnej ceny domu.

Záver

Rast cien nehnuteľností je oveľa vyšší ako rast miezd. To znamená, že pre väčšinu ľudí je čoraz ťažšie dovoliť si dom. Existuje však niekoľko spôsobov, ako môžu ľudia zlepšiť svoje šance na získanie domova, napríklad prenajať si dom, postaviť dom alebo si vziať pôžičku. Štatistika mediánu miezd z roku 1993 vysvetľuje, prečo je dnes ťažšie dovoliť si domov.

FAQ

 • Ako sa zmenili mzdy od roku 1993?
  Priemerná mzda v Nemecku od roku 1993 vzrástla o 38,5 %.
 • Ako sa zmenil trh s nehnuteľnosťami od roku 1993?
  Rast cien nehnuteľností sa od roku 1993 zvýšil v priemere o 80 %.
 • Ako si ľudia môžu dovoliť dom?
  Existuje niekoľko spôsobov, ako si ľudia môžu dovoliť bývanie, ako je prenájom domu, výstavba domu alebo pôžička.
 • Ako môžu ľudia zlepšiť svoje šance na získanie domu?
  Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu ľudia zlepšiť svoje šance na získanie domova, napríklad prenájom domu, výstavba domu alebo pôžička.

Tabuľka: Porovnanie vývoja miezd a cien nehnuteľností od roku 1993

rok Priemerná mzda ceny nehnuteľností
1993 2 845 eur +0 %
2020 3.945 eur +80 %

Štatistika mediánu miezd z roku 1993 vysvetľuje, prečo je dnes ťažšie dovoliť si domov. Vysvetlili sme, ako sa odvtedy zmenili mzdy a ako to ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami. Existuje niekoľko spôsobov, ako si ľudia môžu dovoliť bývanie a ako môžu zlepšiť svoje šance na získanie domova. Viac informácií o tejto téme nájdete na ImmobilienScout24 a Spotrebiteľské centrum .