Zakladatelia Atlassian prišli o 20 miliárd dolárov v dôsledku technologickej havárie

Kalórií

Zakladatelia Atlassian Mike Cannon-Brookes a Scott Farquhar zažili veľkú technologickú haváriu, pričom v tomto procese stratili hodnotu viac ako 20 miliárd dolárov. Dvaja zakladatelia, kedysi oslavovaní ako miliardári, predali svoje podiely v Atlassian, keď cena akcií spoločnosti v apríli 2021 prudko klesla. Napriek strate zostávajú obaja zakladatelia stále medzi najbohatšími ľuďmi Austrálie. Najlepšie pánske hodinky Cartier a Ana de Armas hovoriaca po španielsky sú niektoré zo zaujímavých tém, na ktoré sa treba pozrieť.

Obsah

Zakladatelia Atlassian prišli o 20 miliárd dolárov v dôsledku technologickej havárie

Zakladatelia Atlassian Mike Cannon-Brookes a Scott Farquhar boli vyradení z austrálskeho bohatého zoznamu kvôli havárii technológie. Dvaja zakladatelia, kedysi považovaný za najbohatších Austrálčanov, prišli o svoje majetky, keď sa technologické akcie prepadli o viac ako 20 miliárd dolárov. Vysvetľujeme, ako to vzniklo a čo to znamená.Ako to vzniklo

Technologický krach sa začal vo februári 2020, keď sa začala pandémia koronavírusu. Ceny akcií mnohých technologických spoločností vrátane Atlassian klesli v dôsledku neistoty a spomalenia ekonomiky. Akcie Atlassianu klesli o viac ako 50 %, čo malo za následok stratu viac ako 20 miliárd dolárov pre zakladateľov.

Čo to znamená

Strata 20 miliárd dolárov znamená, že zakladatelia Atlassian už nepatria medzi najbohatších Austrálie. Teraz sú na 4. a 5. mieste v austrálskom zozname bohatých. Je však dôležité poznamenať, že sú stále veľmi bohatí a ich čistý majetok je stále viac ako 10 miliárd dolárov.

Čo prinesie budúcnosť

Je ťažké predpovedať, ako sa budú vyvíjať ceny akcií Atlassian v budúcnosti. Pravdepodobne sa však odrazia, keď sa ekonomika zotaví a neistota sa zníži. Je tiež pravdepodobné, že zakladatelia budú opäť medzi najbohatšími Austrálčanmi, keď sa ceny akcií zotavia.

Záver

Zakladatelia Atlassian Mike Cannon-Brookes a Scott Farquhar stratili viac ako 20 miliárd dolárov vo svojom majetku v dôsledku havárie technológie. Teraz nie sú najbohatšími Austrálčanmi, ale stále sú veľmi bohatí. Je ťažké predpovedať, ako sa budú ceny akcií spoločnosti Atlassian vyvíjať v budúcnosti, ale je pravdepodobné, že sa vrátia späť.

FAQ

  • Koľko peňazí stratili zakladatelia Atlassian?
    Zakladatelia Atlassian stratili viac ako 20 miliárd dolárov.
  • Ako sa to stalo?
    Technologický krach sa začal vo februári 2020, keď sa začala pandémia koronavírusu. Ceny akcií mnohých technologických spoločností vrátane Atlassian klesli v dôsledku neistoty a spomalenia ekonomiky.
  • Čo to znamená pre budúcnosť?
    Je ťažké predpovedať, ako sa budú ceny akcií spoločnosti Atlassian vyvíjať v budúcnosti, ale je pravdepodobné, že sa vrátia späť.

Tabuľka

názov Bohatstvo (v miliardách)
Mike Cannon-Brookes 10,2 USD
Scott Farquhar 10,1 USD

Je dôležité poznamenať, že zakladatelia Atlassian sú stále veľmi bohatí a ich čistý majetok je stále viac ako 10 miliárd dolárov. Je tiež pravdepodobné, že po oživení cien akcií budú opäť medzi najbohatšími Austrálčanmi. Viac informácií o tejto téme nájdete na Správy ABC a The Guardian .