Austrália: Vstupné povolenie pre Európu sa vyžaduje od roku 2022

Kalórií

Obsah

Austrálski cestujúci, ktorí chcú cestovať do Európy, budú musieť od roku 2022 požiadať o vstupné povolenie. Toto nové nariadenie bolo zavedené ako súčasť nového európskeho informačného systému cestovných povolení (ETIAS). ETIAS je elektronický systém určený na uľahčenie vstupu občanov z krajín mimo EÚ do schengenského priestoru. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o nových cestovných predpisoch pre Austrálčanov do Európy.

Od roku 2022 bude na cestu do Európy potrebné povolenie na vstup do Austrálie. Toto nové nariadenie umožní cestujúcim cestovať do Európy bezpečne a legálne. Cestovateľom tiež ponúkne celý rad výhod, vrátane rýchlejšieho a jednoduchšieho vstupu, lepšej bezpečnosti a väčšej flexibility pri plánovaní výletov. asap rocky kožené nohavice a recenzia grilovacieho noža ikea sú niektoré z vecí, ktoré treba vidieť pri cestovaní do Austrálie.Čo je ETIAS?

ETIAS je elektronický systém určený na uľahčenie vstupu občanov z krajín mimo EÚ do schengenského priestoru. Je zriadená a spravovaná Európskou úniou (EÚ). Očakáva sa, že ETIAS nadobudne účinnosť v roku 2022, ETIAS sa vyžaduje pre všetkých občanov mimo EÚ, ktorí chcú cestovať do Európy. Účtuje sa poplatok 7 eur na osobu. Po schválení majú cestujúci platnosť až tri roky.

Kto potrebuje povolenie na vstup?

Austrálski občania, ktorí chcú cestovať do Európy, budú musieť od roku 2022 požiadať o vstupné povolenie. Platí to aj pre cestovateľov, ktorí sa do Európy chystajú len na krátkodobý pobyt. Vstupné povolenia sa vyžadujú od všetkých cestujúcich, ktorí nemajú platné vízum alebo povolenie na pobyt. Cestujúci, ktorí majú platné vízum alebo povolenie na pobyt, nemusia žiadať o povolenie na vstup.

Ako požiadam o povolenie na vstup?

Žiadosť o povolenie na vstup je jednoduchá a možno ju vykonať online prostredníctvom oficiálnej webovej stránky ETIAS. Cestujúci musia vyplniť online formulár a zaplatiť poplatok 7 eur na osobu. Po schválení majú cestujúci platnosť až tri roky. Je dôležité poznamenať, že vstupné povolenie sa nepočíta ako vízum alebo povolenie na pobyt a platí len na krátkodobé pobyty v Európe.