V Pompejách sa znovu otvára 2000 rokov stará reštaurácia

Reštaurácia bola otvorená pred viac ako 2000 rokmi a bola obľúbeným miestom stretnutí obyvateľov Pompejí. Bolo to miesto, kde sa mohli stretnúť a najesť, a bolo to miesto, kde sa mohli porozprávať a nájsť si nových priateľov. Bolo to tiež miesto, kde mohli zdieľať najnovšie správy a udalosti. Keď Pompeje pochovala sopečná erupcia v roku 79, reštaurácia bola pochovaná a zostala pochovaná viac ako 1900 rokov.

Čítajte Viac

Zabudnuté spomienky Anthonyho Bourdaina: Tajomstvo dobrého varenia

Spomienky Anthonyho Bourdaina obsahujú veľa dôležitých bodov, ktoré napísal o dobrom jedle a umení varenia. Niektoré z kľúčových bodov sú:

Čítajte Viac

Najlepšie víno na svete: Fľaša austrálskeho vína za 26 dolárov

Penfolds Grange vyvinul v roku 1951 austrálsky vinár Max Schubert. Bolo to prvé víno vyrobené v Austrálii z odrôd viniča Shiraz a Cabernet Sauvignon. Odvtedy sa stalo jedným z najznámejších a najvyhľadávanejších vín na svete. Víno sa vyrába už viac ako 60 rokov a je symbolom austrálskeho vinárskeho priemyslu. Je to víno, ktoré vyniká svojou jedinečnosťou a chuťou.

Čítajte Viac

Aldiho 35 dolárová whisky opäť vyhlásená za najlepšiu whisky na svete

Aldi's Whisky je lacná whisky, ktorá ponúka vynikajúcu kvalitu. Whisky je vyrobená z kombinácie sladu, raže a jačmeňa a dozrieva v dubových sudoch. Táto whisky je skutočným zasväteným tipom medzi milovníkmi whisky a mnohí ju považujú za jednu z najlepších whisky na svete.

Čítajte Viac

Spôsobujú rôzne druhy alkoholu rôzne druhy opitosti?

Alkohol je typ drogy, ktorý sa nachádza v mnohých rôznych druhoch nápojov vrátane piva, vína a liehovín. Je tlmivý, to znamená, že spomaľuje činnosť centrálneho nervového systému. Pri konzumácii môže alkohol spôsobiť celý rad účinkov, vrátane relaxácie, zhoršeného úsudku a zhoršenej koordinácie.

Čítajte Viac

Najlepšie reštaurácie v Adelaide: náš sprievodca

The Pot je moderná austrálska reštaurácia, ktorá sa nachádza v srdci Adelaide. Ponúka jedinečnú kombináciu miestnych produktov a moderných techník varenia. Reštaurácia ponúka široký výber jedál vrátane rýb, mäsa, zeleniny a šalátov. Jedálny lístok je pravidelne aktualizovaný, aby sa zabezpečilo, že hostia budú vždy liečení tými najlepšími a najčerstvejšími surovinami. The Pot je ideálnym miestom na vychutnanie si autentického austrálskeho kulinárskeho zážitku.

Čítajte Viac

AFR korunuje 100 najlepších reštaurácií v Austrálii

Nový Južný Wales je štát v juhovýchodnej Austrálii a je domovom niektorých z najlepších reštaurácií v krajine. Zoznam AFR zahŕňa reštaurácie ako Sixpenny v Stanmore, Momofuku Seiobo v Pyrmont a Quay v Sydney. Tieto reštaurácie ponúkajú širokú škálu lahôdok, od moderných austrálskych jedál až po ázijské fusion kreácie.

Čítajte Viac

7 najlepších strešných barov v Brisbane 2022

Fox Hotel je jedným z najobľúbenejších strešných barov v Brisbane. Ponúka nádherný výhľad na panorámu mesta a široký sortiment koktailov a iných nápojov. Je to skvelé miesto, kde môžete stráviť večer s priateľmi a vychutnať si výhľad.

Čítajte Viac

Vyskúšal som najdrahšie austrálske sashimi a OMFG

OMFG je austrálska spoločnosť špecializujúca sa na výrobu sashimi. Používajú len tie najkvalitnejšie suroviny a ryby sú čerstvo vylovené z mora. Ponúkajú širokú škálu druhov sashimi, no ich najdrahším produktom je OMFG sashimi. Je to zmes rôznych druhov rýb, ktoré sú nakrájané na tenké plátky a podávané.

Čítajte Viac

Najlepšie značky rumu, ktoré môžete vyskúšať v roku 2023

Bacardi je jednou z najznámejších značiek rumu a ponúka širokú škálu vôní a chutí. Ponúkajú rad prémiových rumov, ktoré si môžete vyskúšať. Ponúkajú tiež rad koktailov, ktoré si môžete namiešať aj doma. Bacardi je jednou z najlepších značiek na vyskúšanie v roku 2023.

Čítajte Viac

Najlepšie značky vodky 2023 - porovnanie

Beluga Noble je jednou z najlepších značiek vodky roku 2023. Ide o vysoko kvalitnú vodku vyrobenú z pšenice a sladu. Vodka sa trikrát destiluje a potom tri mesiace dozrieva v dubových sudoch. Chuť je veľmi jemná a má miernu sladkosť. Je to veľmi obľúbená vodka podávaná v mnohých baroch a reštauráciách.

Čítajte Viac

Najlepšie austrálske biele víno 2023: Komplexný prehľad

Zostavili sme zoznam najlepších austrálskych bielych vín pre rok 2023. Tieto vína boli hodnotené podľa viacerých kritérií vrátane chuti, ceny a kvality. Tu je náš zoznam najlepších austrálskych bielych vín pre rok 2023:

Čítajte Viac

54 najlepších značiek whisky, o ktorých potrebujete vedieť v roku 2023

Johnnie Walker je jednou z najznámejších značiek whisky na svete. Vyrába sa v Škótsku od roku 1820 a je jednou z najstarších značiek whisky. Existuje mnoho rôznych odrôd Johnnie Walker, z ktorých každá má inú vôňu a chuť. Je to jedna z najpopulárnejších značiek whisky na svete.

Čítajte Viac

Priame a autentické austrálske jedlo priamo v Bills Bondi

Bills Bondi založil Bill Granger, austrálsky šéfkuchár známy svojimi jednoduchými, ale chutnými jedlami. Reštauráciu otvoril v roku 1993 a odvtedy je obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov a turistov. Reštaurácia je známa jednoduchými, no chutnými jedlami z čerstvých surovín. Je to miesto, kde sa môžete cítiť dobre a vychutnať si lahodné jedlá.

Čítajte Viac

Master Distiller vyvracia mýty o „boganoch“ o bourbone, ktorým Austrálčania stále veria

Bourbon je americký destilát vyrobený z najmenej 51 % kukurice. Zvyšok tvorí pšenica, raž a jačmeň. Bourbon musí zrieť v nových, nezuhoľnatených dubových sudoch aspoň dva roky, aby sa mohol nazývať bourbon. Je to jedna z najstarších liehovín na svete a vyrába sa už viac ako 200 rokov.

Čítajte Viac

Skromný austrálsky vínny trend Amerika nikdy nepochopí

Austrália je známa svojim Shirazom, tmavou, silnou odrodou červeného vína. Je to veľmi obľúbené víno podávané v mnohých reštauráciách a vinárňach. Ďalším obľúbeným druhom vína je Chardonnay, biele víno, ktoré je zvyčajne ľahké a ovocné. Existujú aj niektoré menej známe odrody, ako napríklad Cabernet Sauvignon, sýto červené víno, ktoré je o niečo ťažšie ako Shiraz. Existujú aj niektoré sladké vína, napríklad rizling, ktorý je obľúbeným dezertným vínom.

Čítajte Viac

Najlepšie steakové reštaurácie v Melbourne 2023

Meat & Wine Co je jednou z najlepších steakových reštaurácií v Melbourne 2023. Ponúka širokú škálu steakov, všetky varené na grile na drevenom uhlí. Jedálny lístok ponúka rôzne steaky, od hovädzej sviečkovice až po jahňacie kotlety. Vybrať si môžete aj z výberu príloh, ako sú zemiaky, zelenina a šaláty. Reštaurácia ponúka aj široký sortiment vín, ktoré sa dokonale hodia k vášmu steaku.

Čítajte Viac

Objavte najlepšie steaky v Sydney!

V Sydney je veľa reštaurácií, ktoré podávajú steaky, no len málo z nich ponúka tie najlepšie steaky v meste. Tu sú niektoré z najlepších reštaurácií, kde si môžete vychutnať najlepšie steaky v Sydney:

Čítajte Viac

Skvelé vinárne v Brisbane - Vychutnajte si civilizovaný nápoj!

V Brisbane je veľa vinární, ktoré ponúkajú široký sortiment vín a iných nápojov. Tu sú niektoré z najlepších vinární v Brisbane, ktoré môžete navštíviť:

Čítajte Viac

Bundaberg Rum a Uber Eats vytvárajú „šampanské z cukrovej trstiny“

'Trstinové šampanské' sa vyrába z rumu Bundaberg, francúzskeho šampanského a výberu z čerstvých surovín. Medzi ingrediencie patria čerstvé limetky, čerstvá mäta, trstinový cukor a citrónová šťava. Všetky zložky sa zmiešajú v šejkri a potom sa nalejú do pohára. 'Trstinové šampanské' je jedinečný nápoj, ktorý milujú aj Francúzi.

Čítajte Viac