Airbus A380 tvorí históriu používania kuchynského oleja ako paliva

Hlavnou výhodou použitia kuchynského oleja ako paliva pre Airbus A380 je, že ide o ekologickejšiu alternatívu konvenčných palív. Kuchynský olej je biologicky odbúrateľné palivo, ktoré emituje menej škodlivých emisií ako bežné palivá. Je to tiež lacnejšie palivo ako tradičné palivá, čo znamená, že náklady na prevádzku Airbusu A380 možno znížiť.

Čítajte Viac

Etické superfondy: prečo by ste mali prejsť

Etické superfondy sú investičné fondy, ktoré sa vyberajú na základe etických kritérií. To znamená, že investujú iba do spoločností, ktoré spĺňajú určité etické normy. Patria sem spoločnosti, ktoré pracujú na ochrane životného prostredia, sociálnej spravodlivosti a ľudských právach. Tieto fondy sú skvelým spôsobom, ako vložiť svoje peniaze do udržateľnej investície.

Čítajte Viac

Vláda Nového Južného Walesu investuje 85 miliónov dolárov do technológie na odpudzovanie žralokov

Investícia do technológie obrany proti žralokom je súčasťou väčšieho plánu iniciovaného vládou Nového Južného Walesu na zlepšenie bezpečnosti pláží a pobrežných oblastí. Cieľom investície je pomôcť občanom bezpečne plávať a relaxovať na plážach a pobrežných oblastiach bez obáv z útokov žralokov. Investícia by mala tiež pomôcť občanom získať väčšiu dôveru v bezpečnosť pláží a pobrežných oblastí.

Čítajte Viac

United Airlines odhaľuje budúcnosť vnútroštátnej leteckej dopravy

United Airlines teraz ponúka flexibilné tarify, ktoré umožňujú cestujúcim nájsť najlepšie tarify pre ich cestu. S novým programom si cestujúci môžu vybrať kombináciu rôznych taríf, aby získali najlepšiu cenu za svoju cestu. Cestujúci si tiež môžu vybrať kombináciu rôznych letových časov, aby získali najlepšiu cenu za svoju cestu.

Čítajte Viac

Flight shaming nezachráni planétu

Flight shaming je hnutie zamerané na to, aby ľudia menej lietali v boji proti klimatickým zmenám. Letecká doprava je jednou z najväčších príčin klimatických zmien, pretože do atmosféry uvoľňuje veľké množstvo skleníkových plynov. Preto je dôležité, aby ľudia menej lietali v boji proti klimatickým zmenám.

Čítajte Viac